Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Elma Sirkesi

Yeryüzü Sofrası

₺15,00 KDV Dahil

Doğal Fermante Sirke

ELMA SİRKESİ

Sirke aslında meyve suyunun fermente olmuş halidir. Meyve suyundaki şeker fermantasyona uğrayarak ilk önce alkole, daha sonra ise asetik bakterilerinin yaptığı fermantasyonla asetik asite, yani sirkeye dönüşür.

Yeryüzü Sofrasının sizlere sunduğu elma sirkesi doğal yöntemlerle tahta fıçı/cam içerisinde fermante edilmiştir. Sirkenin fıçı/cam içerisinde fermante olması onun değerini bir kat daha artırmaktadır.

Yeryüzü Sofrası sirkesinin şişe kapağı açıldıktan sonra hava aldığı için tortu ve renk değişimi ve hatta üzerinde "ana” adı verilen tabakanın oluşması normaldir. Fermantasyonun devam ettiğinin, diğer bir ifade ile sirkenin doğallığının da bir göstergesidir.

ELMA SİRKESİNİN GÖRÜNÜMÜ

Elma sirkesi elmanın türüne göre sarımtırak bir rengin farklı tonlarında olabilmektedir.

ELMA SİREKESİNİN ÖZELLİKLERİ

Elma sirkesini sağlık açısından önemli kılan şey, içerisinde bol miktarda C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum bulunmasıdır.

Sindirimi kolaylaştırmak, toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmak, vücudun zehirli atık ve fazla yağları atmasına yardımcı olmak, yüksek kan basıncını ve trigliserit seviyesini düşürmek… Bunlar elma sirkesinin başta gelen özellikleri arasında yer almaktadır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler
Yeryüzü Sofrası
Yabani Elma Sirkesi 500 ml
₺21,50