Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Granül Kaya Tuzu, 1 kg

Yeryüzü Sofrası

₺10,00 KDV Dahil

Çankırı Kristal Kaya Tuzu

Granül Çankırı Kaya Tuzu

Şeffaf kristal tuz kayaları, madenden el emeği ile özen gösterilerek toplanmakta ve sadece değirmende öğütülerek elde edilmektedir. Bulgur gibi 3-5 mm çapındaki tuzlar granül tuz olarak sofranıza gelmektedir. Bu tuz kayalarının öğütülmesi sırasında, tuzlar kimyasal hiçbir etkileşime maruz kalmaz, yıkanmaz ve bu yüzden de %100 doğal, hiçbir mineral kaybına uğramaksızın "Yeryüzü Sofrasından” evinize ulaşmaktadır.

Granül tuz, iyotsuzdur. El değirmeninde öğütülerek sofralık ve doğrudan doğruya da yemeklerde ve turşularınızda kullanılabilir.

Çankırı kaya tuzu, 250-300 milyon yıl önce oluşmuş çok değerli bir doğal tuzdur. Çankırı tuzunda demir ve elementler normal, yani ne az ne de fazla bir seviyededir. Bu tuzun içerisinde 84 adet mineral bulunmaktadır. İnsanda da 84 adet mineral ve su bulunduğunu düşündüğümüzden, vücudumuzun mineral ihtiyacına bire bir cevap veren doğal bir tuz olarak nitelendirilmektedir.

Tuz konusundaki araştırmaları ile tanınan Prof. Dr. Hanım Halilova, Çankırı kaya tuzunun, son yıllarda popülaritesi artan, Himalaya tuzundan daha sağlıklı olduğunu ifade etmektedir. Prof. Halilova, ""Son dönemde Himalaya tuzu oldukça meşhur, ama yaptığımız araştırmada Himalaya tuzunda demirin fazla olduğunu gördük. Bütün elementlerin azı da fazlası da zarar. Çankırı tuzunda demir ve elementler normal yani ne az ne de fazla. Çankırı tuzu Himalaya tuzundan daha sağlıklı" ifadesini kullanmıştır.

http://www.radikal.com.tr/cankiri-haber/cankiri-kaya-tuzu-himalaya-tuzundan-daha-saglikli-1233891/

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler
Yeryüzü Sofrası
İnce Kaya Tuzu 250 gr
₺4,50
Yeryüzü Sofrası
İnce Kaya Tuzu, 1 kg
₺10,00
Yeryüzü Sofrası
Granül Kaya Tuzu 500 gr
₺8,50