Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Meşe Balı (850 gr)

Yeryüzü Sofrası

₺167,50 ₺155,00 KDV Dahil

%7 İndirim

Salgı Balı

MEŞE BALI 

Bitkilerin canlı kısımlarının salgılarının veya bitkilerin canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin salgılarının bal arısı tarafından toplandıktan sonra kendine özgü maddelerle birleştirerek değişikliğe uğrattığı, su içeriğini düşürdüğü ve petekte depolayarak olgunlaştırdığı doğal ürünlere salgı balı denir.

"Meşe Balı”, meşe ağacının canlı kısımlarının salgılarından veya canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin -Hemiptera- salgılarından elde edilen çok değerli bir salgı balıdır.

MEŞE BALININ GÖRÜNÜMÜ

Meşe balı koyu renkli bir baldır. Koyu renkli ballarda amino asit ve şeker miktarı ile mineral maddelerden, özellikle demir, bakır ve magnez miktarlarının fazlalığı dikkat çekmektedir. Meşe balı da bunların başında gelmektedir.

MEŞE BALININ ÖZELLİKLERİ

Meşe balı, salgı balları arasında yer alan değerli bir baldır. Zira diğer ballara göre antioksidan fenolik bileşenleri daha daha fazladır. Bu güçlü antioksidan özelliği  insanın bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 

DOĞAL BAL

Yeryüzü Sofrası'nın sizlere sunduğu meşe balının, Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğinde belirtilen "doğal bal" kriterlerine uygun olduğu, yaptırdığımız analizler ile tescil ettirilmiştir.

MEŞE BALININ ÜRETİM YERİ

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz meşe balı, Trakya'nın Meşe ormanlarındaki kovanlardan elde edilmektedir. Bölgenin yerli arı tipi olan Trakya Arısı tarafından üretilen ballar tamamen doğal ortamda meşe ormanının içerisinde bulunan kovanlardan elde edilmektedir. Kovanlar en yakın yerleşim yerine altı km uzaklıktadır. Arıların kovandan en fazla 5 km kadar uzaklaştığını dikkate aldığımızda bu kovanlarda üretilen balın doğallığı da anlaşılacaktır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler
Yeryüzü Sofrası
Çiçek Balı (850 gr)
₺67,00
Yeryüzü Sofrası
Akasya Balı 850 gr
₺125,00
%5
Yeryüzü Sofrası
Çam Balı (850 gr)
₺55,50 ₺52,50
Yeryüzü Sofrası
Ihlamur Balı (850 gr)
₺115,00