Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Yabani Elma Sirkesi 500 ml

Yeryüzü Sofrası

₺21,50 KDV Dahil

Doğal Fermante Sirke

YABANİ ELMA SİRKESİ

Sirke aslında meyve suyunun fermente olmuş halidir. Meyve suyundaki şeker fermantasyona uğrayarak ilk önce alkole, daha sonra ise asetik bakterilerinin yaptığı fermantasyonla asetik asite, yani sirkeye dönüşür.

Yeryüzü Sofrasının sizlere sunduğu "Yabani Elma Sirkesi" doğal yöntemlerle cam kaplar içerisinde fermante edilmiştir. Dağdan toplanan yabani elmalardan yapılan bu sirkenin cam kaplar içerisinde fermante olması doğallığın bir gereğidir.

DOĞALLIĞIN GEREĞİ

Ağzı açılan sirkenin oda sıcaklığında iken yüzeyinde tabakalaşma olması katkısız sirke için normal bir sonuçtur. Bu fermantasyonun devam ettiğini gösterir ve normaldir. Sirke şişesinin dibinde tortuların oluşması da aynı şekilde doğallığın göstergesidir. Bunu engellemek isterseniz, şişesini açtığınız sirkeyi buzdolabında saklamanızı öneririz. Ayrıca yabani elma sirkesinin zaman geçtikçe renginin koyulaştığını da belirtmek gerekir.

YABANİ ELMA SİREKESİNİN ÖZELLİKLERİ

Yabani elma sirkesini sağlık açısından önemli kılan şey, içeriğinin zenginliğidir. Yabani elma sirkesi A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminlerine sahiptir. Ayrıca içeriğinde sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, iyot, florid ve selenyum bulunmaktadır.

Sindirimi kolaylaştırmak, toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmak, vücudun zehirli atık ve fazla yağları atmasına yardımcı olmak, yüksek kan basıncını ve trigliserit seviyesini düşürmek… Bunlar yabani elma sirkesinde bir derece daha önde gelen özellikleri arasında yer almaktadır.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler
Yeryüzü Sofrası
Doğal Fermante Elma Sirkesi 500 ml
₺15,00